Студентите от МУ-Варна се представиха блестящо на спортния турнир „Купа 8 декември“

На 23 ноември в залата на Юнашки салон се проведе официалната церемония по награждаване на студентските турнири „Купа 8 декември“, организирани от Община Варна по случай празника на българските студенти.

В програмата тази година бяха включени спортовете минифутбол, волейбол, боулинг, стрийтбол 3х3, плуване, тенис на маса и лекоатлетически крос, където над 450 студенти взеха участие във всички състезания.

В турнира по тенис на маса, който се проведе по схемата лично-отборно, участие взеха около 30 състезатели. В индивидуалните класирания и при мъжете, и при жените златото грабнаха студенти от МУ-Варна. Първа при жените е Елизавета Пугачова, а при мъжете – Иво Йорданов. Сребърният медал също попадна в ръцете на студент от МУ-Варна – Цветомир Янков. В отборното класиране при мъжете отборът на университета зае почетното второ място, а при жените медиците отново взеха златото.

Турнирът по стрийтбол 3 х 3 се проведе в обновената зала на Медицински университет – Варна. Участие взеха 9 отбора при мъжете и 7 при жените, като всеки университет имаше право да участва с по два отбора. Безапелационни победи отбелязаха отборите на МУ-Варна и при мъжете, и при жените и заслужено получиха златни медали. В турнира по волейбол за медиците остана бронзовият медал.

В състезанието по плуване взеха участие 76 студенти от шестте варненски университета. Основната конкуренция беше между МУ-Варна и ИУ-Варна. В дисциплината 50 м бътерфлай (жени) първа е Антония Стоянова, а трета Цветелина Керязова. В същата дисциплина при мъжете медиците получиха медали съответно за второ и трето място – Павел Каменов и Арсений Бекетов. На 50 м гръб при жените и трите първи места отидоха при възпитаници на МУ-Варна – Мари Ветер, Неле Рудолф и Йоана Томова, а при мъжете Арсений Бекетов взе среброто. В дисциплината 50 м бруст (жени) втора и трета се класираха Неле Рудолф и Стефани Семерджиева. При мъжете Михаил Денев стана втори. В дисциплина 50 м свободен стил при жените Цветелина Керязова от МУ-Варна постигна рекорд за турнира с време 0,30,76. Веднага след нея се нареди и Антония Стоянова. При мъжете в същата дисциплина третото място бе за Павел Каменов. При щафетата 5 х 50 м свободен стил 3 мъже/2 жени златото отново взе МУ-Варна с отбора си в състав Боцарис, Керязова, Каменов, Стоянова, Бекетов и време 2,20,67 мин. В крайното комплексно класиране в спорта плуване на турнира първото място спечели МУ-Варна с 570 точки.

Второ място и сребърни медали получиха студентите от отбора по боулинг на университета с 1019 точки.

Около 50 участници се състезаваха в лекоатлетическия крос. Дистанцията, която жените избягаха, бе 1000 метра, а мъжете 2000 метра. Шампион при жените е Радостина Пейчева от МУ-Варна с време 3,33 мин, а трета се класира Ирена Стоянова. Почетното трето място при мъжете зае състезателят на Медицински университет – Варна Стефан Михайлов, който избяга 2000 метра за 7,00 мин. Както всяка година, така и тази, на база индивидуалните резултати се формира и отборно класиране за мъже и жени, също така и комплексно класиране между университетите, където МУ-Варна се класира на второ място.

След едноседмична оспорвана битка бяха излъчени и победителите по минифутбол към „Купа 8 декември“. Момчетата от отбора на МУ-Варна получиха сребърни медали.

Студентски съвет при МУ-Варна поздравява всички студенти за блестящото представяне и им пожелава нови успехи!